Przekaż 1,5% podatku

czwartek, 5 stycznia 2023

Co roku rozliczamy się z podatku. Od wielu lat już możliwe jest przekazanie 1,5% wybranej organizacji lub osobie.

Zachęcamy Cię do tego aby wykonać taki gest. Są to pieniądze, które w innym wypadku trafiłyby na konto Urzędu Skarbowego, ale jeśli wskażesz cel, wtedy mogą zaisilć czyjeś konto. To są konta osób, które potrzebują pomocy, zazwyczaj na leczenie.

Marcin Kwapuliński

programista Psychorada.pl

 

Jedna z tych osób do której chcemy aby trafił Twój 1,5%, to Marcin – nasz programista. Współtworzył system psychorada.pl od początku jego istnienia.

Choruje na bardzo rzadką chorobę – Glikogenozę typu II. Co to oznacza?

W Polsce opieką medyczną objętych jest kilkudziesięciu chorych. Niezbędna jest stała rehabilitacja ruchowa, aby móc w ogóle funkcjonować.

Marcin stara się cały czas być aktywny zawodowo, aby móc samodzielnie się utrzymać i finansować swoje leczenie czy rehabilitację, jednak z uwagi na dolegliwosci związane z chorobą nie zawsze jest w stanie pracować tyle ile by chciał. Pomóż mu zachować sprawność jak najdłużej.

 Marcin

 

Weronika Pastuszka

 kuzynka naszej terapeuki

 

Weronika uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi! 24 lipca została potrącona przez rozpędzony samochód. Wracała do domu chwilę po godzinie 19. Nie dojechała. Jej rower w tym starciu nie miał najmniejszych szans... W stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie sztab medyków walczył o jej życie przez kilka dni.

Obrażenia były ciężkie. Miała stłuczone płuca, wątrobę i śledzionę. Doszło do kilku złamań, uszkodzone zostały zęby oraz wzrok... Wiki do tej chwili przeżyła trzy operacje. Obecnie potrzebuje intensywnej rehabilitacji, opieki stomatologicznej, okulistycznej. Powoli stawia pierwsze kroki. Inne obrażenia organizm zwalczył, jednak te wymagają opieki specjalistów tu i teraz.

Możesz też wesprzeć przez stronę: Weronika Pastuszka - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Weronika

Nikodem Augustyniak

syn naszej psychoterapeutki

 

Chłopiec zmaga się z bliznowcami i bliznami przerostowymi, które powodują przykurcze w rosnącej rączce. Wszystko to na skutek nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ, a było to poparzenie. 

Rodzice dzielnie walczą o sprawność rączki przy pomocy licznych rehabilitacji ale też spacjalistycznych ubranek uciskowych. Koszty takiej opieki są ogromne dlatego takie wsparcie jest nieocenione.

 

Nikodem

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.