Roczny bilans zawodowy

piątek, 14 stycznia 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

Bilans zawodowy

Pod koniec roku lub na jego początku większość z nas analizuje, wszystko to, co udało nam się osiągnąć i to czego jeszcze nam się nie udało osiągnąć.


Taki bilans wypada różnie, w zależności od miejsca i punktu w życiu w jakim się znajdujemy. Co na danym etapie jest dla nas najważniejsze lub po prostu ważne. Co chcemy osiągnąć, gdzie zmierzamy, a przede wszystkim czy sama praca daje nam wystarczająco dużo satysfakcji, czy może raczej satysfakcja jest bardziej związana z poziomem wynagrodzenia niż obszarem działań. Wtedy zastanawiamy się, czy nasze nastawienie się zmieniło?

Czy może to już inny etap i chcemy się rozwijać. Cenne jest jeśli mamy wgląd w to co czujemy i jesteśmy w stanie określić co daje nam satysfakcję i na ile jest to wystarczające na teraz.

 

Trudniej jest jeśli czujemy, że nie wszystko jest w porządku, że powinniśmy coś zmienić, ale zupełnie nie mamy pomysłu w jakim kierunku iść. Co wtedy?

Nie każdy przecież musi mieć plan. To też jest w porządku.

Wtedy szukamy doradcy zawodowego, który pomoże określić nam nasze mocne strony. Znaleźć kierunek w jakom możemy pójść. Jest mnóstwo narzędzi, z których można skorzystać pracując z doradcą zawodowym. Dowiemy się więcej o naszych możliwościach i predyspozycjach. Świadomość gdzie lepiej się sprawdzimy dale swego rodzaju wolność, abyśmy mogli lepiej się dopasować do naszej pracy, a tym samym lepiej ją wykonywać, bo praca dająca nam satysfakcję jest wykonywana przyjemniej i dzięki temu nie jest tak męcząca, w koncu wynika z naszych zainteresowań – a tego nikt nie musi rozumieć…

 

Jeśli czujesz, że chcesz zmiany ale nie wiesz za bardzo jaka to zmiana miałaby być, proponuję kontakt ze specjalistą – doradcą zawodowym. Możesz umówić się u nas w dogodnym terminie.

 

Alicja Krawczyk

psycholog >

Doradca Zawodowy

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.