Wstydzę się przyznać że chodzę do psychologa

środa, 16 marca 2011

::  Odkryj kim jesteś >>

 

Problem:

Jestem zadowolona z Waszych usług. Pani psycholog która mnie prowadziła była bardzo profesjonalna i rzetelna. Chciałabym polecać wasze usługi, bo widze ile dobrego wniosły w moje życie, ale wstydzę się przyznać, że chodziłam do psychologa, bo  co ludzie sobie pomyślą... Jak mogę zachęcać innych do konsultacji? Jak to przełamać w sobie?"

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Paulina Maćkowska >>W obecnych czasach (na szczęście) w ludziach rośnie świadomość roli psychoterapii w poprawieniu jakości życia. Nieliczni słysząc słowo psychiatra myślą „lekarz od czubków”, większość myśli „lekarz niosący ulgę w cierpieniu psychicznym”.


Psycholog miał i ma lepszy start, gdyż nie budzi takich emocji. W USA modą jest aby każdy miał osobistego psychoterapeutę, u nas powoli dzieje się to samo. Obecnie wielu sportowców ma własnych psychologów i widać jak ogromną rolę odgrywa psychika w zdobywaniu zwycięstw.


Rodzice często szukają pomocy psychologa w wychowaniu dzieci, gdyż świadczy to o prawdziwej trosce.

Ogromnym sukcesem cieszą się liczne warsztaty prowadzone przez psychologów trenerów, gdzie każdy chce się nauczyć asertywności, lepszego zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem itp.

Placówka która zatrudnia psychologa charakteryzuje się lepszym prestiżem.

Osoby przewlekle chore doceniają obecność osoby empatycznej i profesjonalnej jaką jest psycholog. O wiele więcej powiedzą jemu, bo pewnymi rzeczami nie chcą martwić rodziny.


Jeśli spotkasz kogoś kto powie Ci, że korzystanie z pomocy psychologicznej to wstyd, to pomyśl, jak mało on ma wiedzy i jakim jest ignorantem.


Na szczęście ludzie, którzy naprawdę potrzebują wsparcia nie boją się o nie prosić i korzystają z szeroko dostępnej pomocy psychologicznej.


Jeśli jednak spotkasz osobę, która nadal nie wierzy w taką pomoc lub wstydzi się pójść do gabinetu psychologicznego możesz na początku zachęcić ją do skorzystania z pomocy on-line lub telefonicznej. Taka forma pomocy jest w pełni profesjonalna i daje poczucie większej anonimowości. Co prawda nie zastąpi spotkania w cztery oczy, ale może odegrać wielką rolę psychoterapeutyczną.

Jeśli mimo wszystko osoba nie chce z tego skorzystać trwaj przy niej, słuchaj jej i czuwaj, może Twoje pozytywne doświadczenia spowodują, że poczuje się ona na tyle pewnie, że odczuje potrzebę rozmowy z psychologiem.

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.