Jak ćwiczyć mięśnie pochwy?

poniedziałek, 7 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Słyszałam o mięśniach pochwy i że można je ćwiczyć jak każda inną część ciała i tym samym zwiększyć jakość naszego pożycia. Gdzie one dokładnie się znajdują i jak je ćwiczyć? No i czy to na prawdę coś da, jeśli będą w lepszej formie? Jak ich wtedy w podczas stosunku używać by było mu dobrze?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Mięsień łonowo – guziczny, zwany także Kegla jest mięśniem otaczającym i podtrzymującym narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Lokalizacja tego mięśnia jest bardzo prosta i następuje podczas przerywania i powstrzymywania strumienia moczu w trakcie jego oddawania. Ćwiczenia mięśnia Kegla powinny polegać na wykonywaniu tej czynności oraz kurczeniu i rozkurczaniu mięśni pochwy seryjnie, kilka razy dziennie.


Mechanizm wykorzystuje naturalną reakcję kobiety podczas przeżywania orgazmu. Następuje wówczas kilka lub kilkanaście skurczy różnych grup mięśniowych, w tym łonowo-guzicznego.

Dzięki ćwiczeniom świadomego kurczenia i rozkurczania mięśnia Kegla kobiecie jest łatwiej wywołać orgazm podczas stosunku płciowego. Nie można także zapominać o pozaseksualnych korzyściach: zapobieganie problemom nietrzymania moczu, czy wypadania macicy, łatwiejszy i mniej bolesny poród, szybszy powrót do formy po ciąży i porodzie.


Podczas stosunku można wykorzystywać wyuczoną kurczliwość mięśni Kegla by zwiększyć doznania swoje oraz partnera. Moment, kiedy zastosuje się technikę jest dowolny i zależy od partnerów i ich poczucia komfortu. Można wykonywać rytmiczne skurcze przy wprowadzaniu członka do pochwy a także podczas jego penetracji lub ruchów frykcyjnych.

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.