Jak poradzić sobie z samotnością po rozstaniu?

czwartek, 10 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Rozstałam się dopiero co z mężczyzną, którego bardzo kochałam.  Zostawił mnie dla innej. Coś podejrzewałam, ale to i tak spadło na mnie jak grom z jasnego nieba. Jestem sama w obcym mieście, bo tu pracuję. Miałam tylko jego. Jak mam sobie poradzić by nie zwariować? ”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Zdarza się, iż będąc w związku zamykamy się na świat. Tak, jakby jedyną istotną osobą w naszym życiu, dla której poświęcamy cały swój czas i energię był właśnie parter. To z nim spędzamy każdą wolną chwilę, z nim się bawimy i odpoczywamy, przeżywamy nasze radości i smutki.

Gdy nagle związek się kończy okazuje się, że zostajemy sami, bo przecież ktoś był dla nas całym światem.

W pierwszej kolejności warto zatem odbudować otaczający świat, dostrzec, że są w nim ludzie, w większości bardzo otwarci i wartościowi.


Powiększanie grona znajomych najłatwiej zacząć od miejsca pracy. Relacje, które do tej pory utrzymywała Pani jedynie na stopie zawodowej można spróbować poszerzyć o aspekt prywatny. Wspólne wyjścia do kawiarni, na imprezy. Dość szybko pozna Pani nowych ludzi i poczucie osamotnienia w obcym mieście zniknie.


Ważne jest także, aby okres po rozstaniu z partnerem wykorzystać dla samej siebie.

Bywa, że będąc w związku, tak bardzo skupiamy się na drugim człowieku, że zapominamy o sobie. Może już czas intensywniej zacząć korzystać z usług kosmetycznych, uprawiać sport, odświeżyć garderobę. Można także skoncentrować się na poznawaniu miasta - z pewnością jest w nim mnóstwo atrakcji do zwiedzania. Gdy poznajemy kulturę i sztukę danego miejsca wówczas przestaje być ono dla nas takie obce, odkrywamy jego walory i łatwiej nam w nim żyć.


 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.