Kocham mężczyznę, który jest gejem

niedziela, 13 lutego 2011

:: Problem dotyczy Ciebie?  Przeczytaj o terapii on-line > 

 Problem:

Kocham mężczyznę który jest nieosiągalny ponieważ jest gejem. Strasznie mi smutno i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, ale dla niego jestem gotowa zrobić dosłownie wszystko... Jak go do siebie przekonać?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog z serwisu psychorada.pl

 
Homoseksualizm jest orientacją seksualną niewynikającą ze świadomego wyboru preferencji płci, ale uwarunkowaną wieloma czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, środowiskowymi, fizjologicznymi.

Orientacja heteroseksualna jest w naszym społeczeństwie narzucana automatycznie w trakcie procesu socjalizacji młodego człowieka, natomiast homoseksualizm trzeba sobie uświadomić i zaakceptować.

Żadna orientacja seksualna nie jest zaburzeniem, nie podlega leczeniu, ani zmianie, stanowi integralną część ludzkiej psychiki. Dlatego też, nie można zrobić nic, by skłonić drugą osobę do zmiany preferencji seksualnych. Podobnie jak Panią nie nakłonilibyśmy, aby zaczęła darzyć uczuciem kobietę.


Uwagę zwraca jednak fakt, dlaczego zakochała się Pani w mężczyźnie nieosiągalnym. Mechanizm wyboru naszych potencjalnych partnerów jest bardzo złożony, a jeśli w konsekwencji prowadzi do wyboru obiektu niedostępnego należy zastanowić się nad przyczyną tego zjawiska. Bardzo często bowiem zdarza się, że wybieramy nieosiągalne osoby na przykład z lęku przed nawiązaniem rzeczywistych relacji lub obdarzenia kogoś uczuciem innym niż platoniczne. 

Zamów e-konsultację dla siebie >

 

 

 

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.