Mój partner czasami nie może dojść do orgazmu

sobota, 5 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Mój partner czasami nie może dojść do orgazmu. wygląda to tak, że kochamy się ok. 15 min i jemu nagle opada! A on ma dopiero 24 lata! Seks jest cudowny, kiedy tylko zbliżamy się do siebie, on już ma erekcję, więc wiem, że na niego działam, a potem koniec. On się czuje winny i ja też. Czyja to wina? Co jest tego przyczyna?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Brak reakcji genitalnej, czyli zaburzenie erekcji członka objawia się niezdolnością do osiągnięcia erekcji lub utrzymania erekcji niezbędnej do prowadzenia satysfakcjonującego życia seksualnego. Etiologia może być natury organicznej, psychicznej lub mieszanej. Do przyczyn organicznych głównie należą uwarunkowania genetyczne, choroby układu nerwowego, endokrynologicznego czy naczyniowego, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, przebyte urazy oraz przyjmowane leki. Wśród przyczyn psychogennych najczęściej wyróżniamy lęki, kompleksy, doświadczenia z przeszłości oraz stresy.


Diagnoza i określenie przyczyn polega zazwyczaj na serii badań. Są nimi najczęściej: wywiad seksuologiczny, badanie przedmiotowe, badania laboratoryjne (hormonalne czy morfologiczne), badania specjalistyczne (np. badanie dopplerowskie prącia). W momencie gdy postawiona jest rzetelna diagnoza i określona przyczyna, zostaje włączone leczenie.

Polega, w zależności od etiologii zaburzenia, na psychoterapii, farmakoterapii, metodach treningowych czy fizykoterapii. Efektywność leczenia zaburzenia erekcji w Polsce jest wysoka.


Przede wszystkim powinna Pani porozmawiać z partnerem. Ważne jest teraz dla niego wsparcie bliskiej osoby oraz wyrozumiałość dla jego problemu. Niezbędna jest wizyta u specjalisty i jak najszybsze podjęcie leczenia zanim zaburzenie zacznie się pogłębiać!

 

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.