Nie potrafię uwolnić się od związku

środa, 9 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Jestem z facetem prawie 7 lat. Mam wrażenie, że o kilka za długo, ale nie potrafię uwolnić się z tego związku. Nie wiem czy go kocham, może to tylko przyzwyczajenie. Może strach przed  samotnością? Jak sprawdzić czy to miłość mnie przy nim trzyma. A   jeśli nie miłość to jak odejść z tak długiego związku. Boję się, że nawet nie będę umiała zorganizować sobie dnia bez uwzględniania go w planach.”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Takie wątpliwości są bardzo naturalne w przypadku związków z dużym stażem. Dlatego też, istnieje przekonanie, iż najlepiej zdecydować się na legalizację związku w ciągu pierwszych dwóch, trzech lat znajomości. Wtedy występuje jeszcze faza zakochania i łatwiej podjąć decyzję o spędzeniu z kimś reszty życia.

Miłość bowiem nie jest stanem, a procesem i zmienia się wraz z upływem czasu. Po ustąpieniu okresu zakochania wkrada się w związek rutyna, przyzwyczajenie. Ludzie nie potrafią bez siebie żyć, ale zaczynają upatrywać przyczyn tego zjawiska poza miłością. Stąd wątpliwości, o których Pani wspomina.


Proszę pamiętać, że dojrzała miłość oparta jest przede wszystkim na przyjaźni, poczuciu bezpieczeństwa, zaufania. Jej fundamentem jest zaangażowanie przejawiające się ciągłym dążeniem do budowania i podtrzymywania łączących Was więzi.

Zachęcam by spróbowała Pani sobie wyobrazić siebie za 10 lat i dom, który Pani stworzy. A następnie odpowiedzieć na pytanie, czy w tym domu, po ciężkim dniu pracy, czeka na Panią właśnie ten mężczyzna.


 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.