Leczenie depresji

środa, 14 listopada 2018

Czy wiesz o tym, że tylko 10% osób dotkniętych depresją, które są przez lekarza skierowane na terapię bierze w niej udział? Tak wynika z badań przeprowadzonych w USA.


Dlaczego tak jest?
Czy to dlatego, że te osoby nie chcą mieć dobrego, udanego życia czy też są inne czynniki?

Jak można przypuszczać, powodów jest na pewno wiele. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się problem zbyt długiego czasu oczekiwania na wizytę u psychologa lub psychiatry, oraz to, że zamawianie usług dotyczących zdrowia psychicznego wiąże się dla wielu osób ze zbyt dużym stresem. Ludzie dotknięci problemami o podłożu psychicznym boją się, że ktoś ich zobaczy u psychologa lub jeszce gorzej u psychiatry, a potem rozpuści plotki. Czasami sama świadomość, aby iść do psychologa, sprawia, że człowiek się blokuje, bo zaczyna uważać siebie "za wariata".

Dlatego w Psychoradzie maksymalnie ułatwiamy kontakty z terapeutami i specjalistami, by uniknąć takich problemów. Możesz korzystać z wizyt on-line za pomocą komunikatora Skype, a także nie podawać swoich danych osobowych.

Szanujemy to.

Dowiedz się więcej o osobach, które mogą Ci pomóc przejść przez trudności z ktorymi obecnie się zmagasz >

 

AS

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.