Ucz się szybciej i pamiętaj dłużej

czwartek, 5 lutego 2015

Przed Tobą ważny egzamin, prezentacja? A może po prostu chcesz się rozwijać i szybciej przyswoić nową wiedzę, bez "mega wkuwania"? Albo… zauważasz, że w pracy radzisz sobie coraz gorzej, bo Twoja pamięć już nie nadąża i coraz bardziej zawodzi? Jeśli masz problemy, by się skupić, a gdy uda Ci się przyswoić materiał, to po kilku dniach praktycznie nic nie pamiętasz, tzn. że…

 

Czas zainwestować w siebie
wzmocnić pamięć i poprawić osiągane wyniki!

Główną strukturą mózgu odpowiedzialną za mechanizm pamięci jest hipokamp – odpowiednik dysku twardego w komputerze. Pod wpływem pozyskiwania nowych informacji, zdobywania doświadczeń, głębszego poznawania otaczającej nas rzeczywistości w mózgu dochodzi do tworzenia ogromnej sieci połączeń synaptycznych między komórkami nerwowymi. Im jest ich więcej, tym pamięć lepiej funkcjonuje i jesteśmy bardziej kreatywni. Komunikację pomiędzy komórkami nerwowymi umożliwiają neuroprzekaźniki m.in. acetylocholina - najbardziej istotny neurotransmiter dla utrzymania dobrej pamięci i sprawnego myślenia.

 

2 magiczne składniki na lepszą pamięć!

 

1. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią niezwykle ważny element centralnego układu nerwowego. Dbają o powstawanie nowych połączeń synaptycznych w mózgu. Gdy poziom kwasów DHA w hipokampie jest wyższy, komórki pamięci lepiej komunikują się ze sobą i wzrastają nasze zdolności zapamiętywania.

Składnik ten poprawia nie tylko pamięć osób starszych, ale również wzmacnia działanie pamięci roboczej i pozwala na osiąganie znacznie lepszych wyników w testach pamięci u młodych osób, będących u szczytu swoich zdolności intelektualnych.

Czym grozi zbyt niski poziom kwasów omega-3 w organizmie?

Może się to przełożyć m.in. na mniejszą objętość mózgu oraz pogorszenie pamięci wzrokowej i funkcji wykonawczych, tzn. trudniej nam rozwiązywać problemy i myśleć abstrakcyjnie.

 
 

W badaniu przeprowadzonym na 493 uczniach w wieku 7-9 lat wykazano, że dzieci, które nie otrzymywały odpowiednich dawek kwasów omega-3 słabiej radziły sobie z nauką czytania i cechowały się zdecydowanie gorszym zachowaniem – były bardziej niegrzeczne.

 

Aby temu zapobiegać zacznj jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie oraz przynajmniej 2-3 razy w tygodniu będę jadł tłuste ryby morskie, jak makrela, łosoś, śledź, które są bogate w kwasy omega-3 korzystnie wpływające na pamięć, wzrok i funkcjonowanie serca. Zawsze możesz także skorzystać z pomocy suplementacji Omega 3 concentrate - bogactwa kwasów omega-3 (DHA i EPA w idealnych proporcjach w 1 kapsułce).  

 

2.  Lecytyna

To z kolei naturalne źródło choliny niezbędnej do tworzenia acetylocholiny – neuroprzekaźnika mózgowego odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Jak wykazały badania poprawia on pamięć długotrwałą i doskonale wpływa na proces uczenia się oraz zdolność odtwarzania zapamiętanych informacji. Może również ograniczać ryzyko wystąpienia demencji charakterystycznej dla choroby Alzheimera.

To dzięki działaniu choliny jesteśmy w stanie się skoncentrować, wykazać kreatywnością, błyskotliwością i sprytem. Z kolei przy jej niedoborach obserwuje się znaczne obniżenie sprawności umysłowej, spadek koncentracji, rozdrażnienie, a także mogą pojawić się stany lękowe.

 

Czy wiesz, że…

  •  informacje do mózgu przeciętnie docierają z prędkością 100 megabajtów/sekundę
  •  gdy rozumiemy czytaną treść, zapamiętujemy nawet 20-krotnie więcej niż „wkuwając na pamięć”.

 

Rekordy pamięci:

  • W 1967 roku mieszkaniec Ankary - Mehmed Ali Halici wyrecytował z pamięci 6666 wersetów Koranu, co zajęło mu 6 godzin i ani razu się nie pomylił,
  • Ateńczyk Temistokles żyjący w V i VI w. p.n.e. był chodzącą ewidencją ludności - znał twarze i nazwiska 20 000 Ateńczyków.

Dobra pamięć jest podstawą sukcesu we wszystkich dziedzinach życia. Każdy z nas jest obdarzony pamięcią, ale nie każdy w pełni potrafi ją wykorzystać.

 

 

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.