Rodzina bliżej siebie

PROJEKT ZAKOŃCZONY 30.11.2020

Osoby biorące udział w projekcie zapraszamy do wypełnienia anlkiety satysfakcji z udzilenoego wsparcia psychologicznego >

 

Miejsce wsparcia psychologicznego i psychoedukacji rodzin z Warszawy

fio2020

Aby zgłosić swoj udział, należy wypełnić znajdujący się poniżej formularz >


Zachęcamy do udostępniania informacji o stronie swoim znajomym - mieszkańcom Warszawy - aby również mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji.


Wystarczy przesłać im link lub udostępnić tę stronę w mediach społecznościowych.

 

 

Cele projektu

psycholog on-line
  • zaktywizowanie mieszkańców Warszawy (młodzież w wieku szkolnym i jej opiekunowie) z rejonu Mokotowa, Śródmieścia i Ochoty w działania psychoedukacyjne i udział w terapiach psychologicznych, służących poprawie zdrowia psychicznego i budowaniu więzi rodzinnych.
  • udzielenie osobom doświadczającym trudności psychologicznych wsparcia i nauczenie umiejętności służących lepszemu radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych. 
  • stworzenie miejsca wsparcia psychologicznego i psychoedukacji rodzin, w którym uczestnicy będą się czuli komfortowo i bezpiecznie.

W związku z tym planujemy cykliczne prowadzenie działań psychoedukacyjnych i terapeutycznych w terminie od 1.III do 30.XI 2020 mających na celu poprawę funkcjonowania rodziny - dla młodzieży 12-18 lat oraz ich opiekunów -  łącznie do 80 osób (40 rodzin). Pomoc kierujemy do osób, które doświadczają trudnej sytuacji życiowej, zaburzeń nastroju, kryzysu rodzinnego, długotrwałego stresu, trudności wychowawczych i małżeńskich. Do końca kwarantanny związanej z koronawirusem spotkania terapeutyczne będą odbywać się online za pomocą skype`a. Grupa psychoedukacyjna dla dzieci wystartuje po okresie kwarantanny.

Realizowane będzie indywidualne poradnictwo i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje wychowawcze i terapie par dla rodziców, Uczestnicy będą mogli  wziąć udział w cotygodniowej młodzieżowej grupie wsparcia, zaś rodzice w konsultacjach wychowawczych. Tematyka i program zajęć zostaną opracowane zgodnie ze standardami pracy w zakresie pomocy psychologicznej i opierać się będzie na metodach psychologii poznawczo-behawioralnej, integracyjnej oraz działaniach socjoterapeutycznych.

Zajęcia prowadzone będą codziennie - w przypadku konsultacji indywidualnych po 1 godzinie zegarowej, w przypadku terapii par 1,5 godziny zegarowej, grupy po 2 godziny zegarowe. Jednocześnie pomiędzy zajęciami uczestnicy będą mogli korzystać z indywidualnego poradnictwa psychologicznego on-line (e-mail). 

 

Kadra

  1. aneta styńska

    mgr. Aneta Styńska - psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS, specjalista ds. psychologii organizacji i stresu występującego w pracy. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia, Terapię Poznawczo-behawioralną Dzieci i Młodzieży z zespołem Aspergera i ADHD (CBT) oraz Studium Terapii dla Par (IPZ). Prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu psychoedukacji. Prowadzi poradnictwo psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, interwencje, konsultacje wychowawcze dla rodziców, oraz działania psychoedukacyjne na temat motywacji do osiągania sukcesów, asertywności i empatii, problemów osobistych, trudności w związkach, doradza w sprawach samorozwoju. Od 2007 r. pracuje jako psycholog.
  2. dr Marta Kotarba - psychoterapeutka dorosłych, młodzieży i dzieci, pedagog, nauczycielka etyki i filozofii, wykładowca akademicki. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2008 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych, a następnie uzupełniła wykształcenie o studia filozoficzne. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii analitycznej, organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (członka Polskiej Rady Psychoterapii). Obecnie realizuje indywidualną ścieżkę szkoleniową w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Psychologii Analitycznej (International Association for Analytical Psychology, IAAP), gdzie przygotowuje się do certyfikacji w zakresie psychoanalizy jungowskiej. Ukończyła także kurs Psychoterapia Praktyczna, organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto szereg kursów z zakresu arteterapii, terapii tańcem i ruchem oraz terapii pedagogicznej. Na co dzień pracuje w szkole oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Interesuje się znaczeniem doświadczeń granicznych w rozwoju osobistym, wczesną traumą relacyjną i jej wpływem na życie osób dorosłych oraz trudnościami psychicznymi osób chorych przewlekle somatycznie. Uczestniczy w inicjatywach krajowych oraz międzynarodowych, wspiera działania związane ze wspomaganiem zdrowia psychicznego oraz organizacji pracy szkoły. Zaangażowana w europejski projekt BECERID w ramach którego powstał blog Czym skorupka…Rzetelnie o małym dziecku, oraz jego siostrzane blogi  z Belgii, Holandii i Portugalii - realizowany jest przez 12 instytucji. W Polsce są to Uniwersytet Warszawski, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Instytut Komeńskiego.
  3. mgr. Hanna Świerczewska - psycholog, psychoonkolog, psychotraumatolog, terapeuta. Absolwentka studiów psychologicznych o specjalności psycholog kliniczno-sądowy. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie psychoonkologii klinicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także cykl szkoleń z zakresu psychotraumatologii dziecięcej (ponad 200 godzin) w National Child Traumatic Stress Network (organizacji akredytowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, APA). Ukończyła również kurs Racjonalnej Terapii Zachowania. Posiada kilkuletnie doświadczenie kliniczne i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej. Prowadzi psychoterapie osób uzależnionych i współuzależnionych oraz pacjentów DDA. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.Od 2010 r. pracuje jako psycholog.

  4. Magdalena Kowalska  – psycholog. Tytuł magistra psychologii uzyskała w 2013 roku w obecnym Uniwersytecie SWPS w Sopocie, kształcąc się w specjalizacji z psychologii klinicznej oraz psychologii zarządzania i organizacji. Praktykę zawodową zdobywała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Kryzysami Psychicznymi „Przyjazna Dłoń” (Gdańsk) oraz w Centrum Interwencji Kryzysowej (Gdańsk). Przez kilka lat mieszkała w Londynie, gdzie jako członek Polish Psychologists’ Association udzielała wsparcia psychologicznego w ramach konsultacji skierowanych do rodaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Obecnie prowadzi Gabinet Wsparcia Psychologicznego w Iławie, oferując pomoc osobom dorosłym oraz młodzieży. W swojej pracy, dzięki szkoleniom i kursom korzysta m.in. z bogactwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Programu Simontona, Porozumienia Bez Przemocy oraz innych technik opartych na uważności, arteterapii, czy pracy z ciałem. W ramach współpracy z portalami psychologicznymi oraz prasą, stara się aktywnie promować istotę dbania o zdrowie psychicznego. Nieustannie kształci się podnosząc swoje kwalifikacje, aby w jak najefektywniejszy sposób, dostosowany do klienta, udzielać wsparcia w okresie kryzysu emocjonalnego.
  5. Anna Lech - psycholog, dyplomowana trenerka biznesu i rozwoju osobistego z ponad 10- letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Specjalizuje się w sztuce wspierania ludzi w zmianie, pomocy w relacjach oraz nauce mądrego rozwoju. Prowadzi szkolenia, otwarte warsztaty oraz sesje indywidualne ,a także terapię par. Wspiera głównie kobiety w zmianie . Absolwentka studiów podyplomowych SWPS w zakresie psychologii społecznej w zarządzaniu rozwojem zawodowym. Przez wiele lat pracowała jako trener wewnętrzny w największych firmach, gdzie motywowała i zarządzała zespołami sprzedażowymi. Dodatkowo pogłębia swoją wiedzę podczas Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia. Autorka programu z zakresu alternatywnych metod nauczania dla nauczycieli.

 

Zapraszamy :)

 

 

Regulamin >

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.