Widmo przeszłości narzeczonego

Widmo przeszłości

Widmo przeszłości mojego narzeczonego. Jak sobie z tym poradzić?


Mój narzeczony ma dziecko z inną kobietą. We wczesnej młodości oboje wpadli. Teraz on płaci alimenty i regularnie odwiedza tę dziewczynę i ich dziecko. Niestety stale mówi o byłej, co prawda zawsze negatywnie, ale bardzo to przeżywa. Przy każdej okazji przytacza jej zachowanie, opowiada o jej strasznej rodzinie. Niby jej nie znosi, ale widzę, że nie umie się od niej uwolnić, ona jest wciąż częścią jego życia. Widzę, że stale o niej myśli, nawet jeśli tylko negatywnie. Nie umiem żyć z jej widmem. Co robić?



Odpowiedź seksuologa:

Pisze Pani, że narzeczony kontaktuje się ze swoim dzieckiem i jego mamą. To naturalne, że pragnie utrzymywać te relacje. Czuje się odpowiedzialny za potomka i chce uczestniczyć w jego życiu oraz wychowaniu. Problemem jest fakt, iż narzeczony często wspomina o swojej byłej partnerce. Co prawda, wypowiada się o niej negatywnie, jednak czuje Pani, że duch tamtej kobiety cały czas krąży w Waszym życiu. To normalne, że ta sytuacja jest dla Pani dyskomfortowa i wywołuje przykre emocje.

Proszę porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach, wyjaśnić mu, że opowieści o byłej są dla Pani męczące. Warto także zapytać, jak on widzi przyszłość Waszego związku, który tak naprawdę bardziej przypomina trójkąt niż diadę. Partner powinien zmienić swoje postępowanie. Nie możemy żądać, by ograniczył kontakty z dzieckiem, ale możemy poprosić o zmniejszenie czasu spędzanego z byłą dziewczyną. Nie musi ona przecież uczestniczyć w każdej jego wizycie. Ponadto spotkania z dzieckiem mogą odbywać się także u Was albo w neutralnym miejscu. Ma Pani prawo wymagać od narzeczonego, aby nie pielęgnował swoich emocji do byłej partnerki na gruncie Waszego obecnego związku.



Pozdrawiam serdecznie
Anna Zawadzka, seksuolog


Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.