Dlaczego mężczyźni nie chcą się źenić?

wtorek, 8 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Jestem z moim facetem 3,5 roku, od roku razem mieszkamy. Na  początku były ambitne plany wiadomo, pomieszkamy trochę razem  kolejny etap to zaręczyny. Kiedy wspominałam mój wspaniały facet  wyznaczał kolejne terminy do kiedy zrobi to już na pewno. Jednak nic z tego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi prawie w ogóle się nie  kłócimy, nie wiem na co on jeszcze czeka szczególnie, że w tym roku stuknie mu trzydziestka. Pytany wykręca się i zbywa mnie żartami. Dlaczego faceci nie chcą się żenić? Czy czeka na lepszą?”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Gotowość do małżeństwa wynika z wielu czynników. Część z nich ma podłoże osobiste, część kulturowe.

Być może partner ma negatywne doświadczenia związane z instytucją małżeństwa wśród znajomych lub rodziny. W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba rozwodów. Ludzie obserwując rozpady związków  swoich najbliższych zaczynają ostrożnie podchodzić do legalizacji własnych.

Warto przyjrzeć się także modelowi rodziny, który pragnąłby stworzyć parter. Jeśli w jego przekonaniu o rodzinny byt dba mężczyzna i to on jest odpowiedzialny za stabilizację finansową, wówczas zapewne bierze na siebie odpowiedzialność ustabilizowania swojej sytuacji materialnej, zaplecza zawodowego w postaci stałej pracy, tak aby w przyszłości zagwarantować małżonce i dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Zdecyduje się na małżeństwo wówczas, gdy będzie pewny, że jest w stanie utrzymać swoich najbliższych.


Należy także zwrócić uwagę na podniesienie wieku zawierania związków małżeńskich. Coraz więcej młodych ludzi w pierwszej kolejności koncentruje się na rozwoju  kariery zawodowej, na dalszy plan odkładając życie osobiste. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.


Przede wszystkim warto szczerze rozmawiać. Kobiety i mężczyźni mają bardzo różne potrzeby. Często kłótnie wynikają właśnie z niezrozumienia lub nieakceptacji potrzeb partnera.


 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.