Czy decydować się na seks w trójkącie?

związek w trójkącie

Trójkąty

Czy decydować się na seks w trójkącie?

:: Terapia par w jęz. polskim (skype) oraz jęz. angielskim >

 

Chciałabym spróbować seksu w trójkącie, ale nie wiem, jak o tym powiedzieć mojemu partnerowi. Jesteśmy szczęśliwą parą. Marzy mi się seks z moim ukochanym i jeszcze jedną kobietą. Mam taką fantazję, ale trochę boję się, że to może przyczynić się do destrukcji związku. Obawiam się, że tak mi się to spodoba, że już nie będę chciała kochać się inaczej. Nie chcę też, żeby pomyślał, że mi nie wystarcza. Nie wiem, jak do tego podejść, jak mu o tym powiedzieć i czy to na pewno dobry pomysł, ale czytałam, że powinno się realizować swoje fantazje seksualne.

 

Odpowiedź seksuologa:

Każdy człowiek posiada fantazje seksualne. Dotyczą one partnera, osób nieznanych, idoli. Także zachowania, które podejmujemy w trakcie fantazji, mogą być najróżniejsze - często bywają tak nietypowe, że nigdy nie zdecydowalibyśmy się na ich realizację poza wyobraźnią. Niektóre jednak pragniemy przenieść w świat rzeczywistych relacji. Pisze Pani, że marzy jej się seks w trójkącie. Z pewnością realizacja tej fantazji będzie wiązała się z różnymi konsekwencjami, ponieważ do najintymniejszej sfery związku chce Pani dopuścić osobę trzecią, która urozmaici Wasz seks, wprowadzi do niego nowe elementy i zachowania właściwe dla niej samej.

 

Warto przede wszystkim porozmawiać z partnerem. Zapytać, czy ma ochotę na dopuszczenie do seksu obcej osoby, czy odpowiadałaby mu taka forma aktywności. Jeśli partner nie zgodzi się, wówczas możecie porozmawiać o innych formach urozmaicania kontaktów seksualnych: nowych pozycjach, miejscach, stosowaniu akcesoriów, których na rynku jest obecnie duży wybór.

 

Jeśli partner wyrazi chęć włączenia drugiej kobiety do życia seksualnego, wówczas rozważcie wszelkie możliwe konsekwencje i oszacujcie, jak to może wpłynąć na Wasze relacje, także poza seksualne, biorąc pod uwagę wszystkie straty i zyski.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Zawadzka, seksuolog


Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.