Czy rozmiar penisa wpływa na pożycie?

Anatomia seksu

Czy rozmiar penisa wpływa na pożycie?


Mam małego penisa i często widzę, jak moje partnerki są tym w pierwszej chwili zaskoczone. Mam jednak wrażenie, sądząc po ich późniejszych reakcjach, że mimo to jestem dobry w łóżku. Czy więc naprawdę rozmiar ma znaczenie? Czy to tylko teza wykreowana przez media, czy penis musi rzeczywiście mieć dostateczną długość, by zaspokoić potrzeby kobiety? A może sekret tkwi tylko w technice? Jeśli nie, czy powinienem postarać się o wydłużenie penisa? Na rynku jest tyle preparatów...Odpowiedź seksuologa:

W naszej kulturze często penis uważany jest za symbol męskości. Kojarzony z energią, siłą, wigorem. Powstało wiele przekonań, często błędnych, na temat wpływu wielkości męskiego członka na satysfakcję seksualną. Być może z tego wynikają pierwsze reakcje kobiet na rozmiary Pańskiego penisa. W rzeczywistości nie istnieje żadna lub tylko niewielka zależność między doznaniem rozkoszy u partnerki a wielkością penetrującego członka.


Zazwyczaj ścianki pochwy stykają się ze sobą. Dopiero w trakcie wprowadzania przedmiotu, członka czy podczas porodu elastycznie poszerzają się, tworząc światło o szerokości dostosowanej do aktualnej potrzeby. Niezależnie od swojej wielkości penis zdolny do odbywania stosunków będzie stymulował najwrażliwsze strefy pochwy, czyli jej odcinek tuż przy wejściu lub górną powierzchnię około 4 cm od wejścia.


Pisze Pan o rozważaniu nad sztucznym powiększeniem członka. To prawda, że na rynku istnieje wiele preparatów wpływających na wielkość penisa oraz na erekcję. Zanim jednak podejmie się decyzję, warto zapoznać się ze skutkami ubocznymi i przeciwwskazaniami do stosowania specyfików. Z Pana listu wynika, że akceptuje Pan swoje ciało i nie ma kompleksów z powodu rozmiarów. Obawy dotyczą jedynie satysfakcji partnerki i z tego, co Pan napisał wynika, że są całkiem nieuzasadnione. Mam nadzieję, że dostatecznie rozwiałam Pana wątpliwości.


Pozdrawiam serdecznie,
Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.