Czemu ON ogląda się za INNĄ?

czwartek, 19 lutego 2015

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

trojkat w zwiazkuCzy kiedykolwiek dręczyło Cię to pytanie stare jak świat?

Dlaczego ON ogląda się za innymi kobietami, gdy ma już swoją. Dlaczego flirtują z innymi. Dlaczego jak się pokłócą to idą na podryw. Albo czemu ON komplementuje inne dziewczyny, gdy obok siedzi jego druga połówka. Zachwyca się jak świetnie wygląda koleżanka, lub jakie ładne włosy ma barmanka.

 

Mszczą się? Chcą sobie coś udowodnić? Szukają adoracji?

Skąd to zachowanie u tak wielu facetów?

 

Zdaniem Badinter mężczyzna heteroseksualny rozwija swoją tożsamość płciową poprzez  trzykrotne zaprzeczenie, że nie jest dzieckiem, że nie jest homoseksualistą i wreszcie, że nie jest kobietą. Ponadto zdaje się, że przez całe życie bacznie czuwa nad tym by wciąż udowadniać swoją męskość.

 Mężczyźni w różny sposób pojmują męskość.

  • Są tacy, którzy przede wszystkim dążą do niezależności - świetna praca z prężnie rozwijającą się ścieżką awansu podnosi ich samoocenę.

  • Inni stawiają na samorozwój, bycie użytecznym w domu czy dla otoczenia - czują się wówczas niezastąpieni i jedyni w swoim rodzaju.

  • Dla jeszcze innych najistotniejsze jest ciało, jako ekspresja wewnętrznej siły.

  • Są wreszcie i tacy, którzy szukają potwierdzenia męskości w otoczeniu, a dokładniej w kobietach. Wciąż zabiegają o względy kobiet, lubią czuć się adorowani, pożądani. Ilość i jakość kontaktów z kobietami kształtuje ich poczucie własnej wartości.

Niekiedy zdarza się zatem, iż nawet jeśli mężczyzna ma u swego boku oddaną partnerkę, to i tak szuka potwierdzenia swojej męskości poza związkiem. Zazwyczaj te poszukiwania są niegroźne i ograniczają się do flirtu czy jednorazowych spotkań. Jeśli jednak kobiecie przeszkadza takie zachowanie partnera z pewnością powinna go o tym poinformować.

Jeśli Twój związek przechodzi kryzys zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą:


 
Wielu kobietom jest Ci trudno, kiedy partner komplementuje w ich obecności inne kobiety. W takiej sytuacji warto się zastanowić nad tym, jakie w takich momentach ma się myśli? Co przychodzi  do głowy wraz z uczuciem zranienia, którego w danym momencie się doświadcza. Czego konkretnie się obawia? Trzeba zastanowić się teraz nad tym, czy można znaleźć uzasadnienie dla tych pojawiających się obaw. Przypuśćmy, że kiedy kobieta słyszy, że jej partnerowi podoba się kolor włosów bliskiej koleżanki, może pomyśleź: nie jestem dla niego dość ładna.

Zawsze warto zweryfikować , co wynika z takiego Twojego przekonania?  Jakim torem idą dalej myśli?  Może pomyśli: zostawi mnie dla innej, bo inna mu się bardziej spodoba...  A potem przemyśleć na ile jest logiczne i prawdopodobne to, co się myśli, a na ile wynika ze starych wzorców zachowania, zakorzenionych w przeszłości. Czy rzeczywiście to, że partnerowi podobają się włosy koleżanki jest równoznaczne z tym, że mniej podobają mu się włosy obecnej partnerki życiowej ?

Czy zdarza Ci się, że zakładasz, że Twój partner jest z Tobą tylko dlatego, że jesteś najpiękniejszą osobą, jaka chodzi po ziemi? Prawdopodobnie dla niego tak jest, ale pomyśl też, czy piękno, które jest dla niego ważne, to tylko zewnętrzny wygląd? Czy rzeczywiście nie wierzysz w to, że Twój mężczyzna kocha w Tobie nie tylko urodę i że nie tylko wygląd zewnętrzny kobiety ma dla niego znaczenie? Jak myślisz, dlaczego z Tobą jest?

Emocje, które się odczuwa w trudnej sytuacji nie są wynikiem tylko tego, że partner zauważa piękno innych osób. Warto zastanowić się nad tym, jakie mogą być  inne przyczyny tego, że człowiek czuje się w związku niepewnie?

Zawsze warto spytać partnera o to, co w Tobie kocha, powiedzieć mu o tym, że  masz konkretne oczekiwania np. żeby  mówił Ci częściej o tym, co mu się w Tobie podoba, zarówno w wyglądzie jak  i w charakterze, co w Tobie lubi, co podziwia.

Zastanów się nad tym, czy chcąc, żeby Twój partner nie zauważał urody innych, nie wymagasz od niego niemożliwego. Owszem, może nie mówić o tym, co mu się w nich podoba przy Tobie, ale nie przestanie przez to ich dostrzegać. Gdyby Twój partner miał zamiar poszukać swojej drugiej połówki czy też "wymienić Cię na lepszy model", nie mówiłby otwarcie przy Tobie o zaletach innych osób, tylko robił to bardziej dyskretnie.
Wielu mężczyzn jest  wrażliwych na kobiece piękno i potrafi to piękno dostrzegać. Również w Tobie. Jeśli jesteś z mężczyzną, który ma w sobie dużą wrażliwość to najprawdopodobniej zauważa różne szczegóły. Zauważa prawdopodobnie to, kiedy zmieniasz  kolor włosów, inaczej je ułożysz, że masz na sobie nową bluzkę, w której jest Ci ładnie i na 100% zauważa nową bieliznę.

Bycie z mężczyzną wrażliwym na piękno ma także swoje plusy. Niestety nie jest możliwe to, żeby ten sam mężczyzna był wrażliwy na piękno wybiórczo, żeby zauważał go jedynie w Tobie, a nie widział w innych.

Zachęcam do refleksji nad tym, jakie obawy ukrywają się pod trudnymi emocjami, wtedy, kiedy masz poczucie, że partner rani Cię swoimi słowami.

Spróbuj porozmawiać o tym z Twoim partnerem. Nie tylko o tym, że nie chcesz, żeby mówił komplementy innym osobom, ale także o tym, jakie myśli, emocje i obawy się w Tobie rodzą w momencie, kiedy słyszysz, że podobają mu się inne osoby. Sprawdź w rozmowie, na ile te konkretne myśli i czarne przewidywania są prawdziwe.

Jeśli mimo to będzie Ci trudno koniecznie wejdź na tę stronę>

Z serdecznościami
Kinga Frąckiewicz
Aneta Styńska
& Załoga Psychorada.pl

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.