Jak nie niszczyć swojego związku? cz.5

niedziela, 27 lutego 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

Związek

Jak nie niszczyć swojego związku? 

 

Fajnie jest w związku być dużo razem, mieć wspólne zainteresowania i pasje. Bliskość jest przecież bardzo ważna w związku.

 

Nie zawsze jednak sprawdza się spedzanie wielu godzin razem, często obok siebie w rzeczywistości. Ważne aby każdy miał ucieczkę, nie dosłownie, mentalnie, również Ty. Kiedy w ramach higieny emocjonalnej masz coś, co robisz samodzielnie. Być może w ramach swojego rozwoju lub po prostu swoich zainteresowań, mas swoją prywatną przestrzeń, która jest automatycznie Twoim azylem. Dobrze jest mieć takie miejsce, dla siebie. To ma być coś, co jest ważne dla Ciebie. Nie ma znaczenia co to będzie, to może być pływanie, jazda rowerem, albo rysowanie. Ważne jest to, aby było to miejsce, które określiłabym jako "strefa wolna od partnera".

 

Nie mam tu na myśli wykluczenia Twojej drugiej połówki z Twojego życia, ani też izolowania. Chodzi jedynie o takie "miejsce", które należy do Ciebie.

 

To trochę takie miejsce, gdzie masz swoje własne życie. A Twój partner czy partnerka ma swoje i nawet nie musisz nic o nim wiedzieć, ani go rozumieć.

 

Bywają relacje, w któych partnerzy pragną takiej maksymalnej bliskości, wręcz zespolenia we wszystkim... Na dodatek jeszcze łączą pracę, bo np. Pracują w jednej firmie, albo postanowili być tak bardzo blisko siebie, że zdecydowali się na wspólny bizes. Minął jakiś czas i okazało się, że bardziej niż partnerami życiowymi, są partnerami biznesowymi i o życiu osobistym już nie ma co rozmawiać, bo praktycznie nie istnieje.

 

Oczywiście nie musi tak być. Jednak jeśli czujesz, że to może dotyczyć Ciebie, to nie zastanawiaj się zbyt długo. Poszukaj pomocy. My pracujemy 7 dni w tygodniu i mamy naprawdę duże doświadczenie, żeby Ci pomóc. Nie musisz borykać się z tym sam czy sama. Wystarczy umówić się na konsultację i ustalić co będzie najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie.

 

Alicja Krawczyk

Psycholog 

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.