Podsumowanie minionego roku

sobota, 29 stycznia 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

Bilans roku

Każdy z nas, przy końcu roku lub na jego początku, dokonuje bilansu zysków i strat z roku minionego. Chcemy, żeby był dodatni w jak największej liczbie obszarów. Niestety nie zawsze tak jest…
Jednak zauważyłam, że zmieniło się w ostatnim czasie sporo. Zaczynamy coraz bardziej doceniać fakt, że jesteśmy zdrowi, że nie musimy się martwić o drobnostki.
Łatwiej przychodzi nam zobaczyć jak dużo już mamy, z naszej listy do osiągnięcia. Zarówno jeśli chodzi o stan posiadania, jak i relacje czy bliscy ludzie wokoło. Sytuacja na świecie, przyczyniła się w pewnym sensie do tego, żeby łagodniejszym okiem patrzeć na swoje „porażki”, czy to co nam nie wyszło, i jednocześnie cieszyć się z prostych rzeczy, jak na przykład możliwość wyjścia ze znajomymi, czy pójścia do kina, restauracji.
Okazało się, że kiedy zostaliśmy tego pozbawieni odebrano nam również proste radości z życia, które chociażby od czasu do czasu, każdy potrzebuje zrealizować. Cieszmy się z małych rzeczy, wbrew pozorom ich jest najwięcej w naszym życiu i to one budują fundament naszego poczucia jakości życia.
Drobne gesty życzliwości, uśmiech czyjś, lub Twój do kogoś, może zmienić bardzo wiele. Pamiętajmy o tym. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz powodów do radości czy brakuje w Twoim życiu pozytywnych sytuacji… Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci odnaleźć radość z życia. A jeśli życie jest dla Ciebie zbyt przytłaczające, żebyś był czy była w stanie znaleźć rozwiązania – pomożemy odnaleźć rozwiązania – będziemy Ci towarzyszyć w Twojej drodze do zmiany! Nie ma znaczenia czego zmiana ma dotyczyć… Ucichły już fajerwerki, głosy z życzeniami… Teraz już każdy został sam ze swoimi przemyśleniami… Jakie są Twoje? Z czym kończysz ubiegły rok? My z nadzieją, że pomożemy jeszcze większej liczbie osób. A TY?

 

Alicja Krawczyk

psycholog >

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.