Prezent Poradnik "Organizacja czasu przed Świętami w 24 krokach"

środa, 7 grudnia 2016

mikołajkowy prezent

Obserwowałam wczoraj, jak wiele osób robiło zakupy w galeriach handlowych i małych lokalnych sklepach. Wchodziło do sklepów, korzystało z wszystkich możliwych promocji, kupując, jak najwięcej za jak najmniej. Jest to,  jak najbardziej logiczne i zgodne z duchem ekonomii. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wiele przedmiotów ma wygórowane ceny, przy stosunkowo niskiej jakości.  Jednak to co najbardziej mnie uderzyło, to właśnie mikołajkowa konsumpcyjność.

Kupujemy coraz więcej i za coraz więcej. Jeśli są na to środki to bardzo dobrze. Jednak czy faktycznie ilość i cena prezentów są najważniejsze? Gdzie podziała się magia i przedsmak oczekiwania na coś niezwykłego?

Zachęcam Cię, aby w tegoroczne Święta, powrócić do przeszłości, do czasów dzieciństwa, w których wszystko co świąteczne było wielką tajemnicą, ekscytacją i nowością.  Czasów w których w kuchni i na stole królowały zapachy, a przy  stole rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd, zaś wspominki rodzinne zastępowały oglądanie samotnego Kevina w Nowym Jorku.

Swój Mikołajkowy podarek wysyłam Ci dzisiaj, ponieważ nie chciałam, aby utonął we wczorajszej korespondencji o setkach przecen i promocji. To naprawdę drobiazg. Praktyczny poradnik „Organizacja czasu przed Świętami w 24 krokach”.  Pomoże Ci on w opanowaniu przedświątecznego stresu, jakiego doświadcza 1/3 naszych rodaków podczas gorączkowych przygotowań.

To czego Ci życzę z okazji Mikołajek i w ogóle z okazji tego, że po prostu żyjesz, to aby w swoim życiu zawsze udawało ci się świadome doświadczać ciebie samego, aby zawsze udało Ci się znaleźć chwilę na wewnętrzną refleksję nad sobą, nad swoim życiem, nad najbliższymi, nad społecznością w której żyjesz czy nawet nad światem.

Z miłością w sercu

Aneta Styńska 
Właścicielka Psychorada.pl
psycholog, psychoedukator, szkoleniowiec

PS A tutaj znajdziesz wszystkie prezenty, które czekają na Ciebie w Psychoradzie

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.