Spraw by życie było pięknym przeżyciem

środa, 4 lutego 2015

Rok 2015 w Psychoradzie upływa pod hasłem

  W zdrowym ciele - zdrowy duch

 

ponieważ zbyt rzadko uświadamiamy sobie, jak ważne jest połączenie ciała z naszą psychiką. I jak bardzo dysfunkcje ciała wpływają na nastrój, samopoczucie i chęć do życia.

 

Jeśli ktoś wyraźnie na coś choruje, np. ma złamaną rękę, od razu to widać. W momencie, gdy choruje nasza dusza nie widać zbyt wielu oznak na zewnątrz. Nie da się włożyć psychiki w gips, aby każdy to zobaczył i otoczył człowieka większą troską. Natomiast słychać głosy, aby wziąć się wreszcie w garść i nie użalać nad sobą. 

 

W takiej sytuacji trzeba zadbać o siebie samemu. Najlepiej od środka, od wewnątrz, wzmocnić organizm, który często jest eksploatowany do granic możliwości, co z kolei może przekładać się na gorsze samopoczucie, stany wyczerpania, depresje.

 

Lekceważąc pierwsze objawy ostrzegawcze, pozbawiając snu, przeciążając pracą, zalewając litrami kawy, gazowanymi napojami, niezdrowym jedzeniem, albo jedząc nieregularnie, żyjąc w pośpiechu, stresie do którego nie jesteśmy stworzeni, w pogoni za pracą, pieniędzmi, szczęściem, nie pozwalamy odpocząć organizmowi. A on się zwyczajnie zużywa.

 

Gdyby chodziło o samochód za kilkadziesiąt tysięcy pewnie wiele osób w przypadku drobnej usterki natychmiast udałoby się do mechanika, by dokonał przeglądu i stosownej naprawy, ale w przypadku własnego ciala...

 

Aby cieszyć się życiem, zdrowym i radosnym życiem są rzeczy, których absolutnie nie wolno robić. Nie wolno Ci %FIRSTNAME% zaniedbać zasad zdrowego żywienia oraz okazywać negatywnych emocji.  Oba te zachowania są ważnym komunikatem dla Twojego organizmu. Mówią mu o Twojej postawie - o tym czy kochasz siebie, czy też nie. Komórki Twojego organizmu są świadome tego co im przekazujesz. Twoje myśli oddziałują na to, co się z Tobą dzieje. Jeśli spożywasz odpowiednie pokarmy, suplementujesz brakujące składniki, wysypiasz się i dbasz o to, aby Twoje myśli były pozytywne, działanie Twojego organizmu jest łatwiejsze. Szybciej się regeneruje, a Ty czujesz się dobrze, masz dużo pozytywnej energii, chęć do działania, ładnie wyglądasz i ludzie chcą przebywać w Twoim towarzystwie.

 

Jedna z moich mentorek trenerka rozwoju osobistego - Louise L. Hay w książce "Możesz to zrobić napisała"

Jeśli chorujesz, powinieneś zrobić coś więcej niż tylko pójść do lekarza po chemikalia, które zajmują się objawami. Twoje ciało informuje Cię, że robisz coś, co nie jest dla niego dobre. Powinieneś więcej wiedzieć o zdrowiu - im więcej się dowiesz, tym łatwiej ci będzie zająć się swoim ciałem. Nie chcesz przecież zdać się na poczucie bycia ofiarą. Jeśli to zrobisz oddasz swoją moc na zewnątrz. Możesz pójść do księgarni i wybrać jedną z wielu dobrych książek, które uczą jak zachować zdrowie. Możesz też pójść do dietetyka, by opracował plan żywienia specjalnie dla ciebie. Ale cokolwiek uczynisz, twórz zdrową, szczęśliwą atmosferę mentalną. Bądź chętnym uczestnikiem procesu twojego zdrowienia."

 

Wyobraź sobie różnych starszych ludzi. Jedni są pełni radości, trzymają się prosto, tryskają energią. Inni zamykają się w sobie, są schorowani, smutni. Również ich ciała wyglądają inaczej, jedni są wyprostowani, energiczni, drudzy przygarbieni, jakby chcieli zwinąć się jak ślimak do swojej skorupki. Ciało człowieka - czy nawet sama twarz - bardzo  mocno ukazuje historię życia. Pomyśl o sobie w tym kontekście, jak chcesz widzieć siebie za X lat? Niezależnie od wszystkiego co się dzieje w Twoim życiu %FIRSTNAME%, pamiętaj, że jesteś w stanie zmienić swoje życie na lepsze. Pozwól sobie być zdrową i szczęśliwą osobą.

 

Zwracaj się o pomoc kiedy jej potrzebujesz. Zawsze wybieraj terapeutę stosownego do Twoich potrzeb. To co mogę Ci zaoferować ze swojej strony to terapeutów psychologów, seksuologów, dietetyka.

 

Dokonuj dobrych wyborów dla siebie.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Aneta Styńska
Właścicielka serwisu Psychorada.pl

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.