Przydatne narzędzie rozwoju osobistego

poniedziałek, 10 maja 2010

Różni ludzie różnie patrzą na rozwój osobisty, tak samo jak na zajęcia z psychologiem czy
coachem rozwoju osobistego. Rzadko jednak wykazują, tak optymistyczne podejście do
tego tematu, jak mój znajomy Sebastian Schabowksi (wielki zwolennik rozwoju
osobistego, pasjonat literatury motywacyjnej i trener motywacyjny) o czym dowiedziałam
się  przez zupełny przypadek :)

 

 

Oto (oczywiście autoryzowany) fragment z naszej korespondencji:

 

 

SS: Spotkałem niedawno osobę, która po kilku latach terapii, miała niezwykle wysoki poziom rozwoju osobistego i to bez studiowania literatury motywacyjnej... Sam się zastanawiam nad zaczęciem terapii, bo wyniki są dość ekscytujące.


AS: Bo zajęcia z terapeutą, to jest dość mocny wgląd, żeby nie powiedzieć "wjazd" w siebie. Czytając literaturę, czy chodząc na wykłady nabywasz wiedzę na dany temat. Natomiast chodząc na indywidualne zajęcia, prowadzący pracuje tylko z Tobą, tylko Tobie poświęca czas i już samo to zmusza Cię, do aktywności.  Różnica pomiędzy "czytaniem o..." a "braniem udziału w", to tak,  jak różnica pomiędzy teorią, a praktyką w wykonywaniu jakiegoś zawodu.

Dzięki temu, że prowadzący patrzy na Ciebie obiektywnie - jest w stanie pokazać Ci rzeczy, których nie wiesz na swój temat lub ich nie zauważasz, bo jesteś za blisko i nie widzisz ich obiektywnie. To bardzo szybko jest w stanie otworzyć Ci oczy i pomóc uzyskiwać lepsze rezultaty w dziedzinie, na której Ci zależy.

 

SS: Dawno nie byłem tak podekscytowany jakimiś zajęciami, jak teraz w kontekście tych konsultacji. Wygląda na to, że omijało mnie dotąd bardzo przydatne narzędzie rozwoju osobistego :)

 

AS: Świetnie, że tak myślisz, bo większości ludzi, zajęcia z psychologiem czy seksuologiem wydają się gorszym kataklizmem niż tsunami. Ciągle jeszcze ludzie wierzą, że do psychologa chodzą wariaci, a do seksuologa zboczeńcy... 

A to przecież specjalista, jak każdy inny - bolą Cię oczy idziesz do okulisty, boli serce to idziesz do kardiologa. Chcesz mieć lepsze rezultaty w życiu, rozwiązać swoje problemy, stać się bardziej dojrzałą i szczęśliwą osobą - idziesz do psychologa.

Jeśli chcesz zacząć od razu konsultacje u nas to daj znać - bo wprowadzamy nowy niższy cennik...


SS: Pewnie, że chcę, daj znać, co powinienem zrobić. Wydaje mi się, że cena nie jest jakoś maksymalnie ważna, bo wartość może być bezcenna :D

 

I właśnie dlatego, teraz ja zapraszam Ciebie, do podjecia decyzji o rozpoczęciu Twojej własnej przygody z rozwojem osobistym :)

 

Aneta Styńska
założycielka Psychorada.pl

_________________________________________________________________

Jak polepszyć jakoś swojego życia
- profesjonalnie, skutecznie i anonimowo?

 

_________________________________________________________________

 

 


 

 

 

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.