Jak ćwiczyć mięśnie pochwy?

poniedziałek, 7 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Słyszałam o mięśniach pochwy i że można je ćwiczyć jak każda inną część ciała i tym samym zwiększyć jakość naszego pożycia. Gdzie one dokładnie się znajdują i jak je ćwiczyć? No i czy to na prawdę coś da, jeśli będą w lepszej formie? Jak ich wtedy w podczas stosunku używać by było mu dobrze?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Mięsień łonowo – guziczny, zwany także Kegla jest mięśniem otaczającym i podtrzymującym narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Lokalizacja tego mięśnia jest bardzo prosta i następuje podczas przerywania i powstrzymywania strumienia moczu w trakcie jego oddawania. Ćwiczenia mięśnia Kegla powinny polegać na wykonywaniu tej czynności oraz kurczeniu i rozkurczaniu mięśni pochwy seryjnie, kilka razy dziennie.


Mechanizm wykorzystuje naturalną reakcję kobiety podczas przeżywania orgazmu. Następuje wówczas kilka lub kilkanaście skurczy różnych grup mięśniowych, w tym łonowo-guzicznego.

Dzięki ćwiczeniom świadomego kurczenia i rozkurczania mięśnia Kegla kobiecie jest łatwiej wywołać orgazm podczas stosunku płciowego. Nie można także zapominać o pozaseksualnych korzyściach: zapobieganie problemom nietrzymania moczu, czy wypadania macicy, łatwiejszy i mniej bolesny poród, szybszy powrót do formy po ciąży i porodzie.


Podczas stosunku można wykorzystywać wyuczoną kurczliwość mięśni Kegla by zwiększyć doznania swoje oraz partnera. Moment, kiedy zastosuje się technikę jest dowolny i zależy od partnerów i ich poczucia komfortu. Można wykonywać rytmiczne skurcze przy wprowadzaniu członka do pochwy a także podczas jego penetracji lub ruchów frykcyjnych.

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.