Na czym polega wytrysk u kobiet?

niedziela, 6 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Słyszałam, że kobieta też może mieć wytrysk. Na czym on polega? I dlaczego maja go tylko niektóre kobiety? Podobno no strasznie przyjemne. Co można zrobić by się tego nauczyć?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Wytrysk u kobiet polega na wydzielaniu pod ciśnieniem z cewki moczowej lub pochwy ejakulatu podczas orgazmu. Nie jest to mocz jak niegdyś sądzono, a ciecz z gruczołów okołocewkowych o składzie podobnym do tej, którą produkuje gruczoł prostaty u mężczyzn.

Zjawisko to, według najnowszych badań dotyczy wszystkich kobiet, choć tylko u niektórych jest ono widoczne. Kobiety różnią się także pod względem ilości wydzielanego płynu, a różnice te zależą przede wszystkim od siły skurczu mięśni macicy i nacisku na odpowiednie gruczoły.

Ejakulacja może występować najczęściej podczas rytmicznej stymulacji przedniej ścianki pochwy, czyli miejsca gdzie znajduje punkt G. Należy wybierać więc takie pozycje, przy których ta stymulacja jest możliwa.

 

 

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.