Po co cokolwiek postanawiać? Czy nie lepiej żyć z dnia na dzień?

czwartek, 10 stycznia 2013

Nie jestem przeciwnikiem życia chwilą, ale uważam, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Bycie "tu i teraz" to świetny sposób spędzenia czasu z najbliższymi. Jednak życie z dnia na dzień polegające tylko na tym, że reagujemy na to co nam świat podrzuci to już nie najlepszy pomysł.

 

Negatywne nastawienie do realizacji postanowień przejawiają najczęściej ludzie, którzy nigdy tego nie spróbowali. Ich sceptycyzm stanowi wymówkę przed podjęciem jakiegokolwiek działania.

 

Sam zaliczam się do osób sceptycznych w wielu kwestiach. Wiele rzeczy analizuję i testuję. Dlatego przygotowałem listę kilku korzyści wynikających z realizacji postanowień. Przeczytaj i zdecyduj czy warto realizować postanowienia:

 

  • Cel - Mając przed sobą określony cel, wizję wiesz gdzie zmierzasz. Bez celu, Twoje życie przypomina wędrówkę ślepego po lesie - od drzewa do drzewa.

 

  • Mierzalność postępów - Rozpoczęcie drogi do realizacji postanowienia owocuje w postaci efektów. Nawet po 10 minutach drogi, gdy się obejrzysz przez ramię zobaczysz ile już masz za sobą. To działa bardzo motywująco.

 

  • Sens - Realizacja postanowień nadaje pewien sens w życiu, a przynajmniej w tej części, której postanowienie dotyczy. Nie zastanawiasz się już po co to wszystko tylko dokładnie wiesz dlaczego coś robisz.

 

  • Wiara w siebie - Po zrealizowaniu pierwszego postanowienia z własnej i nieprzymuszonej woli nabierasz wiary w siebie i w swoje możliwości. Realizacja każdego kolejnego postanowienia jest łatwiejsza, bo wiesz, że Ci się udało.

 

  • Koncentracja - To chyba największa zaleta podczas realizacji postanowień. Nie musisz się już zastanawiać czym w danej chwili masz się zająć. Jeżeli masz wątpliwości, to zadaj sobie pytanie: Czy to zadanie, decyzja przybliży mnie do zrealizowania mojego postanowienia?

 

Pozdrawiam Cię
Jakub Ujejski
Trener w zakresie efektywności osobistej i zespołowej

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.