Odpuść sobie noworoczne postanowienia!

czwartek, 7 stycznia 2016

Gdzie nie spojrzę widzę tytuły artykułów zachęcające do deklarowania, a następnie  realizowania noworocznych postanowień.

Przeważnie w każdym z nich przeróżni eksperci piszą to samo. Dlatego właśnie, postanowiłam napisać Ci, o czymś zupełnie innym.

Zostaw w spokoju swoje noworoczne postanowienia!
W tym roku zrób coś innego.

Nie ma sensu zmuszać się do czegoś, co podświadomie wiesz, że nie zostanie zrealizowane. Badania CBOS wskazują, że aż 40% ludzi zdaje sobie sprawę, że ich postanowienia nie zostaną zrealizowane. Zaś badacze z Uniwersytetu w Leeds pod kierunkiem Marka Connera wykazali, że:

  • 25% osób odpuszcza już po tygodniu - czyli dokładnie dzisiaj, stąd mój dzisiejszy e-mail do Ciebie ;)
  • zaś 60% po pół roku! - na półmetku. Zupełnie niewiarygodne.
  • a te same plany na Nowy Rok formułujemy 10 razy w życiu, co oznacza naszą bardzo niską skuteczność.

 

Niepowodzenie powoduje, że człowiek zaczyna czuć się źle, niepewny swoich możliwości i szans na wprowadzenie w życie korzystnych zmian. Jeśli postanowień jest zbyt wiele, są zbyt wygórowane oraz jeśli stawiany jest zbyt krótki czas na osiągniecie to porażka murowana. Dobra wiadomość jest taka, że rezultaty w końcu przyjdą, jeśli będzie się uparcie i wytrwale dążyć do celu. Mój wujek gdy miałam z 9 lat zawsze mi powtarzał, że sukces osiągają ludzie uparci lub głupi. Co do tego drugiego to nie wiem, ale co do tego pierwszego miał 100% racji.

 

Dlatego, aby udało Ci się w tym roku osiągnąć sukces, zrób coś zupełnie innego.

Wypełnij dokładnie załączony plik z ćwiczeniami >

 

Pomyśl nad nim chwilę. Zastanów się CO jest tak naprawdę ważne dla Ciebie, a nie dla innych, nawet tych najważniejszych dla Ciebie. 

Jeśli nasuną Ci się jakieś pytania lub sugestie, to śmiało pisz. :)

 

Więcej artykułów na temat postanowień:

 

Aneta Styńska


Pozdraw
iam Cię serdecznie
Aneta Styńska

Właścicielka Psychorada.pl
psycholog, psychoedukator, szkoleniowiec

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.