Odpuść sobie noworoczne postanowienia!

czwartek, 7 stycznia 2016

Gdzie nie spojrzę widzę tytuły artykułów zachęcające do deklarowania, a następnie  realizowania noworocznych postanowień.

Przeważnie w każdym z nich przeróżni eksperci piszą to samo. Dlatego właśnie, postanowiłam napisać Ci, o czymś zupełnie innym.

Zostaw w spokoju swoje noworoczne postanowienia!
W tym roku zrób coś innego.

Nie ma sensu zmuszać się do czegoś, co podświadomie wiesz, że nie zostanie zrealizowane. Badania CBOS wskazują, że aż 40% ludzi zdaje sobie sprawę, że ich postanowienia nie zostaną zrealizowane. Zaś badacze z Uniwersytetu w Leeds pod kierunkiem Marka Connera wykazali, że:

  • 25% osób odpuszcza już po tygodniu - czyli dokładnie dzisiaj, stąd mój dzisiejszy e-mail do Ciebie ;)
  • zaś 60% po pół roku! - na półmetku. Zupełnie niewiarygodne.
  • a te same plany na Nowy Rok formułujemy 10 razy w życiu, co oznacza naszą bardzo niską skuteczność.

 

Niepowodzenie powoduje, że człowiek zaczyna czuć się źle, niepewny swoich możliwości i szans na wprowadzenie w życie korzystnych zmian. Jeśli postanowień jest zbyt wiele, są zbyt wygórowane oraz jeśli stawiany jest zbyt krótki czas na osiągniecie to porażka murowana. Dobra wiadomość jest taka, że rezultaty w końcu przyjdą, jeśli będzie się uparcie i wytrwale dążyć do celu. Mój wujek gdy miałam z 9 lat zawsze mi powtarzał, że sukces osiągają ludzie uparci lub głupi. Co do tego drugiego to nie wiem, ale co do tego pierwszego miał 100% racji.

 

Dlatego, aby udało Ci się w tym roku osiągnąć sukces, zrób coś zupełnie innego.

Wypełnij dokładnie załączony plik z ćwiczeniami >

 

Pomyśl nad nim chwilę. Zastanów się CO jest tak naprawdę ważne dla Ciebie, a nie dla innych, nawet tych najważniejszych dla Ciebie. 

Jeśli nasuną Ci się jakieś pytania lub sugestie, to śmiało pisz. :)

 

Więcej artykułów na temat postanowień:

 

Aneta Styńska


Pozdraw
iam Cię serdecznie
Aneta Styńska

Właścicielka Psychorada.pl
psycholog, psychoedukator, szkoleniowiec

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.