Stara miłość nie rdzewieje?

poniedziałek, 7 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

W liceum zawsze podobał mi się pewien chłopak, nigdy nie byliśmy parą, ale coś między nami iskrzyło. Nasze drogi się rozeszły, ale  wciąż miałam go w pamięci. Spotkaliśmy się po latach i mimo, że każde z nas ma swoje rodziny i ustabilizowane życie ja ciągle za nim szaleję. Dlaczego stara miłość nie rdzewieje? Jak o nim   wreszcie zapomnieć? Nie mogę tak żyć, wciąż marzę by być z nim. ”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Wyjaśnienie tej sytuacji może być wieloznaczne. Ale to od Pani zależy, jaką wersję przyjmie. Odnoszę wrażenie, że miłość jest dla Pani zjawiskiem mistycznym, polega na łączeniu się dwóch połówek jednego jabłka, zdarza się tylko raz w życiu w postaci cennego daru od losu. A jeśli miłość przybiera postać nie jabłka a pomarańczy i dzielić ją można w życiu więcej razy i z większą ilością osób?

Swojego kolegi nie widziała Pani już wiele lat. Odżyły wspomnienia dawnych uczuć. Pierwsze miłości bywają zazwyczaj piękne, cechuje je beztroska, intesywność przeżywanych doznań. Być może to, co Pani teraz czuje nie jest tęsknotą za konkretnym człowiekiem, ale właśnie za takim młodzieńczym uczuciem zakochania, za dorastaniem i podglądaniem życia z perspektywy nieco bardziej ufnej, odważniej. W okresie dorosłości przeminęła ta umiejętność spontanicznego i ślepego zauroczenia się.

Z czasem zakochiwanie stawało się bardziej świadome, kalkulowane, wybory partnerów nieco ostrożniejsze, a  emocje pełne nieufnego dystansu. Może właśnie stąd tak bardzo tęskni Pani za przeszłością.


Proszę spróbowac skupić się na teraźniejszości, a nie żyć przeszłością, odświeżyć aktualny związek, wprowadzić do niego odrobinę szaleństwa, namiętności.


 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.